Montaż rekuperacji nie musi być wymagający

Wiele współczesnych urządzeń wentylacyjnych ma to do siebie, że zajmują one znaczną powierzchnię danego mieszkania i wymagają przeprowadzenia generalnego remontu do montażu. Jak się okazuje w starszych domach bardzo ciężko jest zdecydować się na montaż takich urządzeń, jako że nierzadko wiąże to się z koniecznością kucia ścian i wiercenia dziur. Na szczęście dzisiejsza technologia umożliwiła zmniejszenie tego typu urządzeń w taki sposób, że innowacyjne rekuperatory możemy z powodzeniem umieścić na ścianie. Warto podkreślić, że montaż takiego urządzenia jest łatwy i nie musimy martwić się o jakieś specyficzne ustawienie czy też inne warunki, aby tego typu sprzęt był w stanie funkcjonować.

Praktyczne rekuperatory ścienne

Rekuperatory ścienne można też znaleźć pod nazwą rekuperator decentralny, jednostka ścienna albo mini rekuperator. Największą zaletą rekuperatorów ściennych jest działanie bez dodatkowych kanałów wentylacyjnych rozprowadzających powietrze po całym mieszkaniu. W tradycyjnej instalacji rekuperacji sieć kanałów rozchodzi się od jednostki centralnej po całym domu. W przypadku rekuperatora ściennego za wymianę powietrza jest odpowiedzialny główny panel na ścianie danego pomieszczenia, a sprzęt spełnia podobne zadania co pełnowymiarowy system. To ten sam tryb i sposób działania, rożni się natomiast sposób instalacji. Montaż takiego sprzętu jest prosty i nie wymaga remontu domu, a dodatkowo jest to bardziej przystępna finansowo opcja. Warto zaznaczyć, że rekuperator ścienny oferuje podobny komfort użytkowania co tradycyjny rekuperator, a zajmuje tyle miejsca, co klimatyzator grzewczy.

Profesjonalny montaż rekuperacji

Centrum Rekuperacji to jedno z takich miejsc, gdzie możemy zapytać prawdziwych fachowców o to, który rekuperator będzie idealnie pasował do naszego mieszkania, domu albo biura. W tym wypadku skorzystanie z takiej dodatkowej technicznej wiedzy może być bardzo przydatne, a specjaliści profesjonalnie zamontują urządzenie bezpośrednio na wybraną przez nas ścianę. Co więcej, Centrum Rekuperacji oferuje profesjonalny serwis urządzeń do rekuperacji, klimatyzacji i nie tylko. Takie rozwiązania są na tyle uniwersalne, że możemy z nich bez problemu skorzystać już teraz. Jeśli chcemy mieć właściwy system wentylacji połączony z oczyszczaniem powietrza, ale chcemy uniknąć kosztownego remontu, to wybór rekuperatora ściennego jest po prostu świetną decyzją. Szukasz nowoczesnego systemu wentylacji? Sprawdź możliwości, jakie oferuje Ci rekuperator ścienny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *