Zwiększ swój codzienny komfort. Wypróbuj filtrów do wody!

Kupowanie wody w sklepie wymaga dźwigania ciężkich butelek, wydawania pieniędzy i poświęcania czasu. Istnieją dużo wygodniejsze, bardziej ekonomiczne i ekologiczne sposoby na zapewnienie smacznej wody we własnym domu!

Woda butelkowana często kupowana jest z przyzwyczajenia. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu i stara się wypijać około 1,5 litra wody dziennie. Warto jednak zastanowić się nad kosztem wody butelkowanej dla naszego portfela i środowiska naturalnego.

Woda butelkowana a ekologia

Niestety, butelki, w których sprzedawana jest woda mineralna w przeważającej części wykonane są z tworzywa sztucznego PET. Plastik produkuje się zazwyczaj z ropy naftowej, której wydobycie nie jest obojętne dla środowiska naturalnego. Co więcej, plastik rozkłada się wiele lat – od kilkuset do nawet tysiąca – i zaledwie w ok. 1/3 trafia do recyklingu. Do tego należy doliczyć transport wody butelkowanej z miejsca produkcji do miejsca sprzedaży, co nierzadko pozostawia spory ślad ekologiczny i generuje petromile (które określają ile energii i innych zasobów trzeba było zużyć by dowieźć produkt na miejsce i ile zanieczyszczeń to spowodowało).

Co zamiast wody w butelce plastikowej?

Istnieje rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał chodzić do sklepu po wodę butelkowaną i dźwigać jej z powrotem do domu. Nie będziesz też musiał wydawać na nią tak dużych kwot jak dotychczas, a na dodatek – przyczynisz się do ochrony środowiska!

Idealną alternatywą dla wody butelkowanej jest woda filtrowana. Woda wodociągowa, podobnie jak butelkowana, zawiera wiele cennych dla zdrowia pierwiastków i minerałów takich jak wapń, magnez, potas czy fosfor. Filtry pozwalają dodatkowo usunąć z niej chlor czy zanieczyszczenia mechaniczne dzięki czemu takiej jakości woda niewiele różni się od kupowanej wody w sklepie – zwłaszcza źródlanej. “Kranówka” w Polsce ma bowiem wysoką jakość i podlega unijnym normom, które obowiązują również w Paryżu czy Londynie.

Wodę można filtrować na wiele sposobów! Więcej na temat systemów filtrujących dowiesz się na https://dafi.pl/blog/. Dzbanek filtrujący i filtr przepływowy to urządzenia przeznaczone do użytku domowego przy czym drugi z nich pozwala cieszyć się wodą filtrowaną prosto z kranu, co daje duży komfort i wygodę użytkowania. Gdy z kolei wychodzimy z domu idealnie sprawdzają się butelki filtrujące. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możemy napełnić je w dowolnym miejscu, co pozwala nam wygenerować jeszcze większe oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *